niedziela, 30 sierpnia 2015

Zebrane z tygodnia #233

Witam serdecznie szanowne państwo-draństwo i zapraszam do lektury i komentowania #233 zestawienia z cyklu Zebrane z tygodnia, w którym zebrałem galerie, nowości, poradniki oraz recenzje, podsumowania i ciekawostki związane głównie z uniwersum Warhammer Fantasy, choć nie tylko...

sto tygodni temu wydarzyło się:

Zaś dwieście tygodni temu wydarzyło się:
Zebrane z tygodnia #33

Z kolei TUTAJ możecie zobaczyć
o czym pisałem na blogu 
5 lat temu.

Warheim FS:

 • Być może część szanownego państwa-draństwa wie, że w minioną sobotę w odbył się I turniej Warheim FS zorganizowany przez klub WarZag z Będzina. Więcej o samym turnieju przeczytacie na forum Azylium oraz WarZag, zaś relację dostępne są między innymi na Fantasy w miniaturze oraz forum SilesianHamburgers.
 • Ponadto w minionym tygodniu na Danse Macabre zamieściłem kolejny wpis przybliżający historię pierwszego tysiąclecia Imperium.
 • Inkub na łamach Wojny w miniaturze wydobył z otchłani czasu kolejny sławny oddział, czyli straż miejską z Lothern.

Galeria:

 • Jeśli szanowne państwo-draństwo cierpi na nadmiar gotówki, to swoje oszczędności możecie wydać na zestaw Infernal Realmfort od Games Workshop warty 2,950 pln.
 • Ponieważ jednak świat nie jest sprawiedliwy i nie każdy dysponuje rozległą, ozdobioną setkami czaszek posiadłością, a jedynie niewielkim domem to być może specjalnie dla nich ekipa z Ristuls Extraordinary Market przygotowała zestawy Fantasy Pigs at Farm oraz Fantasy Pigs and Piglets.
 • W minionym tygodniu również Hasslefree Miniatures powiększyło swoją ofertę udostępniając do sprzedaży modele Ulfred oraz Jakevim Skyclad oraz Crazy Gordon. Szczególnie ten ostatni model może znaleźć zastosowanie w czasie rozgrywek w Warheim FS, gdzie można go wystawić jako Goblińskiego Fanatyka.

Poradniki:

 • Arbal na swoim blogu Coloured Dust zamieścił obszerny poradnik w którym krok po kroku przedstawił kolejne etapy malowania modelu Gaius Julis Caesar od Nuts Planet.
 • A gdyby ktoś z szanownego państwa-draństwa chciał ozdobić swoje makiety lub modele diodami LED to być może przyda się wam tutorial LEDs for Beginners, który noahw zamieścił na blogu instructables.
 • Z kolei na Talk Wargaming dostępny jest tutorial How To Add A Roaring Fire To Your Miniature Flamethrower.

Recenzje:

 • W minionym tygodniu na blogu Danse Macabre rozpakowałem blister z modelem Leisynn, Mercenaries Mage od Reaper Miniatures.
 • Natomiast ZenoN na stronie The Node zrecenzował beczki i metalowe skrzynie od MiniMonsters.
 • Zaś Maniex na łamach Maniexite otworzył pudełko z figurką Skarr BloodWrath od Games Workshop.

Podsumowania:

Ciekawostki:

Model tygodnia:

The Khorne Battle Arena paited by Ivankaiser.
I to wszystko na dzisiaj. Jeśli szanownemu państwu-draństwu spodobał się wpis i chcecie mi zrobić dobrze to udostępniajcie post oraz zostawcie po sobie ślad klikając na umieszczone poniżej gwiazdkikwadraty oraz inne G+1 czy FB lubię to!.

A gdyby zaś szanowne państwo-draństwo znalazło w odmętach sieci odnośniki do ciekawych galerii, nowości, poradników, recenzji tudzież ciekawostek lub samo takowe popełniło i chciało podzielić się nimi z resztą społeczeństwa to piszcie śmiało komentarze pod powyższym wpisem.

Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz